Ulaşılmaz Olmak İstiyorsanız Esenyurt’a Gelin

Ulaşılmaz Olmak İstiyorsanız Esenyurt’a Gelin

Esenyurt bölgesinde Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone uzun süredir internet, ses ve SMS hizmetlerini sağlıklı bir şekilde alamaması nedeni ile vatandaşlar şikâyet ediyor. Mahallede GSM şebekelerinin iyi çekmemesi vatandaşları adeta çileden çıkarıyor.

Esenyurt’ta birçok mahallede cep telefon operatörlerinin çekmemesi vatandaşların tepkisini çekiyor. Teknoloji çağının en verimli dönemlerinde Esenyurt’ta bulunan birçok mahallede telefon aboneleri yakınları ile görüşebilmek ve akıllı telefonların özelliklerinden yararlanmak istiyorlar. İlçe merkezinde telefonu çekmeyen Esenyurtlular, telefon görüşmesi yapabilmek için çareyi ya evin içerisinde telefonun çektiği bir nokta bulmak veya cam kenarına ya da balkona çıkmakta buluyor.

Türkiye’nin her yerinde 4,5G’ye geçildi deniyor biz 3G’yi dahi görmedik.

Yetkililerden konuyla ilgili yardım isteyen vatandaşlar ilçeye hakim vericiler konulması ve ilçenin tamamında sorunun çözülmesini istiyorlar. Dünyanın her tarafında artık insanların cep telefonlarıyla işlerini hallettiğini anımsatan vatandaşlar, “Evimizin içinde otururken sağlıklı bir şekilde yakınlarımızla görüşebilelim, internete girebilelim. Kentten uzakta olsak anlarız ama öyle bir şey de yok, birçok yerde şebeke olmadığı için yüksek yerlere çıkmamız ya da yer değiştirmemiz gerekiyor ama yine doğru dürüst telefon çekmiyor. Yetkililerden bir an önce mağduriyetimizin giderilmesini rica ediyoruz. İnternet aboneliği hizmetinden de yararlanamıyoruz. Ne iptal edebiliyoruz, nede hizmet alabiliyoruz. Mecburen abonelik ücretlerini ödemek zorunda kalıyoruz. Ulaşılmaz olmak istiyorsanız Esenyurt’a gelin, zaten isteseniz de istemeseniz de ulaşılmıyorsunuz. Yetkililerin bu sorunumuzu çözmesini bekliyoruz” diye konuştu.

One thought on “Ulaşılmaz Olmak İstiyorsanız Esenyurt’a Gelin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: